Peste 15.000 de absolvenți de gimnaziu vor intra în sălile de examen, începând de luni, transmite Inspectoratul Școlar al Municipiului București (ISMB). În Capitală au fost constituite 214 centre de examinare pentru evaluarea elevilor de clasa a VIII-a. Astfel, cei 15.463 elevi de clasa a VIII-a vor intra în sală, pentru a susține examenul după […]

The post Evaluarea Națională | Peste 15.000 de absolvenți de gimnaziu vor intra în sălile de examen, începând de luni appeared first on Buletin de București.

Citește articolul complet pe Buletin →