În perioada 22-24 iunie 2026 se desfășoară probele scrise din cadrul Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a, în anul școlar 2025-2026.      Astăzi, 22 iunie, a avut loc proba scrisă de limba și literatura română.  La această probă s-au înscris 4611 elevi argeșeni, dintre care 123 au absentat.    […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →