Probele scrise ale Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a s-au finalizat miercuri, 24 iunie, cu examenul la matematică. În județul Argeș, examenul s-a derulat fără incidente și nici un elev nu a fost eliminat, anunță Inspectoratul Școlar Județean. Din totalul celor 4.611 elevi argeșeni înscriși pentru această probă, 124 au absentat. Din motive medicale, […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →