Elevii de clasa a VIII-a au susținut luni, 22 iunie, proba scrisă la Limba și literatura română, din cadrul Evaluării Naționale 2026. În județul Arad, la proba scrisă de Limba şi literatura română au fost prezenți un număr de 3059 de elevi, din totalul de 3191 elevi înscriși, 132 elevi absenți, un elev eliminat. Sunt organizate…

Citește articolul complet pe Critic Arad →