Sănătatea mintală a tinerilor trebuie tratată ca prioritate națională a afirmat de la tribuna Parlamentului, senatoarea USR de Dâmbovița, Adelina Dobra. Aceasta a atras atenția asupra faptului că la nivel global 1 din 7 elevi se confruntă cu tulburări de conduită, bullying, cyberbullying, hărțuire și stigmatizare ceea ce afectează sănătatea mintală. Senatoarea a cerut colegilor … Citește mai mult

Citește articolul complet pe Gazeta Dambovitei →