Potrivit specialistului, organismul dispune de mecanisme pentru a menține o temperatură corporală stabilă, scrie La Razon. Atunci când temperaturile cresc excesiv, unul dintre primele lucruri pe care mulți oameni le fac imediat ce ajung acasă este să facă un duș foarte rece. Senzația de ușurare este aproape imediată și pare o modalitate rapidă de a […]

Citește articolul complet pe Gândul →