Podul suspendat peste Dunăre, dat în folosință acum trei ani, a intrat iar în reparații, în plin sezon estival, când traficul în zonă este intens. Din nou, asfaltul s-a stricat pe unele porțiuni. Lucrări similare au mai fost pe pod și luna trecută. Șoferii au fost anunțați că circulația pe sensul Tulcea – Brăila va fi deviată. „Așa des să se defecteze?! Nu e normal!”, spun dezamăgiți șoferii care tranzitează periodic zona.

Citește articolul complet pe Digi24 →