Sărbătoare pentru absolvenții Universității Ștefan cel Mare Suceava, care au participat, azi, la Marșul Absolvenților pe traseul campus – esplanada Casei de Cultură și apoi la festivitatea din centrul orașului. A fost a X-a edițe a festivității de absolvire USV, la care au participat absolvenți, părinți, rude, prieteni, alături de profesori și de nelipsiții politruci locali. […]
Articolul Emoții și bucurii la festivitatea de absolvire USV. Prelipcean: “Cunoștințele dobândite aici își găsesc înalta valoare atunci când sunt folosite pentru a construi și pentru a face lucrurile mai bune pentru comunități” / Dimian: “Vă doresc să transformați educația de până acum într-o carieră de succes” apare de pe data de Citește articolul complet pe Ziarul de pe Net-Falticeni →

