Emil Boc, primarul orașului Cluj-Napoca, a avut o reacție fermă legată de organizarea în BTarena a Cupei Mondiale de Gimnastică Ritmică, în contextul în care Federația Internațională de Gimnastică le-a ridicat interdicțiile aplicate sportivilor ruși în 2022. Edilul în vârstă de 59 de ani solicită ca această competiție să se desfășoare conform regulamentului care era în vigoare în momentul în care Clujul și-a asumat organizarea ei. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →