
Elevii români au obținut două medalii de aur, două medalii de argint și una de bronz la Olimpiada Europeană de Fizică 2026, anunță Ministerul Educației. Elevii premiați sunt toți de la Liceul Teoretic Internațional de Informatică din București. Alexandru Condrea și Vlad Bolohan au câștigat medaliile de aur. Andrei Vila și Bogdan Ciocârlan au obținut […]
Elevii români au obținut cinci medalii la Olimpiada Europeană de Fizică 2026 din Suedia: două de aur, două de argint și una de bronz
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului

Elevii români au obținut două medalii de aur, două medalii de argint și una de bronz la Olimpiada Europeană de Fizică 2026, anunță Ministerul Educației. Elevii premiați sunt toți de la Liceul Teoretic Internațional de Informatică din București. Alexandru Condrea și Vlad Bolohan au câștigat medaliile de aur. Andrei Vila și Bogdan Ciocârlan au obținut […]
<a href="https://alephnews.ro/educatie/elevii-romani-au-o
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

