Purtătoarea de cuvânt a Ministerului Afacerilor Externe al Rusiei, Maria Zaharova, a lansat un atac dur la adresa autorităților române, după anunţul primarului din Cluj-Napoca, Emil Boc, privind interzicerea utilizării simbolurilor de stat de către echipa rusă de gimnastică ritmică la o competiție în România. Zaharova a acuzat că sportivii ruși s-au confruntat cu „un …

Citește articolul complet pe HotNews →