România și-a consolidat capacitățile de apărare aeriană prin activarea sistemului anti-dronă Merops, o tehnologie de ultimă generație furnizată de Statele Unite în cadrul Parteneriatului Strategic dintre cele două țări. Anunțul a fost făcut miercuri de Ministerul Apărării Naționale. Potrivit MApN, sistemul a trecut cu succes toate etapele de testare, evaluare și validare înainte de a […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →