Anul 2026 va fi un an care poate crea următorul ciclu din punct de vedere al transformării digitale la nivel naţional şi avem nevoie de o entitate care să gestioneze ceea ce se întâmplă în România reală, nu în România politicilor publice sau în România surselor de finanţare, a declarat, luni, în cadrul conferinţei „Digitalizare şi siguranţă cibernetică – ameninţările cibernetice în era Inteligenţei Artificiale”, preşedintele Asociaţiei Române pentru Smart City (ARSC)
Dumitraşcu (ARSC): Avem nevoie de o entitate care să gestioneze ce se întâmplă în România reală, nu în România politicilor publice
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Anul 2026 va fi un an care poate crea următorul ciclu din punct de vedere al transformării digitale la nivel naţional şi avem nevoie de o entitate care să gestioneze ceea ce se întâmplă în România reală, nu în România politicilor publice sau în România surselor de finanţare, a declarat, luni, în cadrul conferinţei „Digitalizare şi siguranţă cibernetică – ameninţările cibernetice în era Inteligenţei Artificiale”, preşedintele Asociaţiei Române pentru Smart City (ARSC)
Citește și aceste articole
Mainnews
Romanian Digital Day 2026: Concluzii din Parlamentul European despre inovația românească
11 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

