Un drapel mare cât un apartament de două camere, pe acoperişul României! De ziua naţională a Tricolorului, jandarmii montani au urcat pe vârful Moldoveanu cu o misiune specială. Probabil, una din cele mai emoţionante de până acum. Să arboreze, în cel mai înalt punct din ţară, un steag de peste 50 de metri pătraţi. Din echipaj au făcut parte şi colegii noştri Cristi Popovici şi Răzvan Petrescu. Iar pentru Cristi, a fost prima ascensiune pe cel mai înalt vârf de la noi. Veţi vedea, nu e o aventură chiar pentru oricine.

Citește articolul complet pe Observator News →