Ministrul interimar al Investiţiilor şi Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, a declarat, joi, că a atras în România 10 miliarde euro bani europeni într-un singur an, un record absolut pe fonduri europene atrase vreodată în 12 luni consecutive, el precizând că România este astăzi pe locul 2 în Uniunea Europeană la sume nete absorbite. Avem perspectiva să ajungem la 95% absorbţie pe PNRR şi, cu responsabilitate politică şi guvernamentală, vom reuşi acest lucru, mai spune ministrul.

Citește articolul complet pe News.ro →