Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Digi24 →Două românce, judecate în Franța pentru trafic de căţei aduşi din România și rele tratamente asupra animalelor
Notele editorului
Două femei românce şi un medic veterinar sunt judecaţi miercuri de o instanţă din oraşul francez Evry, lângă Paris, pentru implicarea lor într-o vastă operaţiune de trafic de căţei între România şi Franţa şi pentru presupuse rele tratamente asupra animalelor, relatează AFP.
Citește și aceste articole
Romania Actualitati
Medici veterinari, trimiși în judecată pentru uciderea şi schingiuirea unor câini
11 iunie 2026
Mediafax
Doi români au fost condamnați la închisoare în Franța pentru jafuri în cimitire
16 iunie 2026
Jurnalul Național
Profanatori de morminte: Doi români au jefuit 15 cimitire din Franța
17 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

