După ce Guvernul Veștea a picat la vot, Dominic Fritz i-a acuzat pe cei care au încercat să formeze majoritatea că au dat dovadă de aroganță și i-a caracterizat drept „și proști, și fuduli”. Liderul USR a cerut consultări transparente pentru desemnarea unei noi formule de guvernare. „Și proști, și fuduli, dar mai ales fără […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →