Tonul „hawkish” al lui Kevin Warsh, noul președinte al Rezervei Federale americane, ce pare să fie favorabil unei înăspriri a dobânzilor în partea a doua a anului, în cazul în care inflația se va menține peste 4% (4,2% în mai), a majorat substanțial cererea de dolari, care a atins un maxim al ultimului an față […]

Articolul Dolarul a atins maximul ultimelor 15 luni apare prima dată în Reporterul.ro.

Citește articolul complet pe Reporterul →