Doi medici veterinari, un îngrijitor și societatea care administra padocul de câini din Suraia, județul Vrancea, au fost trimiși în judecată pentru mai multe infracțiuni, printre care uciderea fără drept a animalelor și schingiuirea acestora. Potrivit procurorilor, în evidențele societății figurau 389 de câini, însă 151 dintre aceștia nu au fost identificați fizic în adăpost. […]
Articolul Doi veterinari de la lagărul din Suraia au fost trimiși în judecată apare prima dată în TeleM Regional.

