Doi studenți români, de la Academia Forțelor Aeriene, au realizat un sistem care folosește smartphone-uri obișnuite pe post de senzori pentru detectarea dronelor de diverse tipuri și au fost premiați la hackathonul Defense-X, organizat de Academia Forțelor Terestre de la Sibiu. Citește mai departe pe StartupCafe…
Doi studenți militari români au făcut un sistem de detectare a dronelor cu telefoanele mobile
Notele editorului
Doi studenți români, de la Academia Forțelor Aeriene, au realizat un sistem care folosește smartphone-uri obișnuite pe post de senzori pentru detectarea dronelor de diverse tipuri și au fost premiați la hackathonul Defense-X, organizat de Academia Forțelor Terestre de la Sibiu. Citește mai departe pe StartupCafe…
Citește și aceste articole
Startupcafe
VIDEO. Doi studenți militari români au făcut un sistem de detectare a dronelor cu telefoanele mobile
26 iunie 2026
Tvrinfo
Doi tineri români au creat o aplicație care găsește vulnerabilități înaintea hackerilor
17 iunie 2026
Libertatea
Cum i-au cucerit micii și tochitura pe doi ingineri aerospațiali italieni care au ajuns la Iași
6 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

