Excesul de greutate nu este întotdeauna rezultatul unui consum prea mare de alimente, ci poate apărea și atunci când organismul nu primește nutrienții de care are nevoie. Potrivit nutriționistului Igor Strokov, una dintre cauzele frecvente ale îngrășării este alimentația dezechilibrată, care nu asigură aportul necesar de vitamine, minerale și alți nutrienți esențiali. Specialistul atrage atenția […]

Citește articolul complet pe Doctorulzilei →