Am mai spus, și nu doar eu, că limbajul de lemn este ca Pintea Viteazul din baladă: n-o muritu, ci numa s-o hodinitu. Fiecare epocă a avut limbajul ei de lemn. Limbaj folosit de către cei interesați pentru ca, prin el și răspândirea lui, să își arate atașamentul și supunerea față de un curent, individ […]
The post Despre egalitatea de șanse, ca o glumă proastă care sună bine appeared first on Tribuna – Știri din Sibiu și județ.

