„Votul de ieri a fost despre o alegere simplă: continuarea sistemului care a adus România în criză sau șansa unei schimbări de direcție. Din păcate, această șansă a fost ratată. Dacă votul ar fi fost lăsat la libera apreciere a parlamentarilor, eu aș fi votat pentru învestirea guvernului. Mi-am exprimat această poziție inclusiv în cadrul […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →