Un nou conflict între administrația locală și un antreprenor din Timișoara a izbucnit după ce Primăria Municipiului Timișoara a dispus demolarea mai multor construcții aparținând unui cunoscut restaurant situat pe malul lacului Balaurul, în zona Dâmbovița. Municipalitatea susține că amenajările au fost ridicate ilegal pe domeniul public concesionat societății comerciale, în timp ce administratorul restaurantului […]

The post Demolări politice la Timișoara. Buldozerele primăriei au pus la pământ mai multe construcții realizate de un cunoscut restaurant, pe malul lacului

Citește articolul complet pe Ziua de Vest →