Delegaţia iraniană a părăsit luni Elveţia cu destinaţia Teheran, după o zi intensă de negocieri cu Statele Unite desfăşurată duminică, în timp ce echipele tehnice ale celor două ţări vor continua în cursul săptămânii discuţiile privind mecanismele de aplicare ale memorandumului de înţelegere, transmite EFE, preluată de Agerpres.
Delegația iraniană de la negocierile din Elveția se întoarce la Teheran. Negocierile tehnice cu SUA continuă
Notele editorului
Delegaţia iraniană a părăsit luni Elveţia cu destinaţia Teheran, după o zi intensă de negocieri cu Statele Unite desfăşurată duminică, în timp ce echipele tehnice ale celor două ţări vor continua în cursul săptămânii discuţiile privind mecanismele de aplicare ale memorandumului de înţelegere, transmite EFE, preluată de Agerpres.
Citește și aceste articole
Tvrinfo
Delegația iraniană se întoarce la Teheran în timp ce negocierile tehnice cu SUA continuă
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

