Spitalul Județean de Urgență (SJU) Târgoviște a scos la concurs un număr total de 43 de posturi de medici, acoperind 15 specialități diferite, în încercarea de a asigura continuitatea actului medical și de a reduce presiunea asupra personalului existent. Cea mai critică situație se înregistrează la Unitatea de Primiri Urgențe (UPU SMURD), unde sunt vacante … Citește mai mult

Citește articolul complet pe Gazeta Dambovitei →