În zilele caniculare, tentația de a seta aerul condiționat la 16°C pare soluția ideală pentru a răcori rapid locuința. Specialiștii avertizează însă că aceasta este una dintre cele mai frecvente și costisitoare greșeli pe care le fac utilizatorii. Setarea la temperatura minimă nu răcește mai repede, suprasolicită aparatul, crește consumul de energie și poate afecta […]

Articolul De ce nu trebuie să setezi aerul condiționat la 16°C apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.

Citește articolul complet pe Monitorul Expres Brasov →