Danemarca şi-a redeschis ambasada de la Teheran, după ce a fost închisă peste trei luni din cauza conflictului în Orientul Mijlociu, a anunţat marţi Ministerul de Externe danez, citat de AFP, citată de Agerpres. „În lumina ameliorării situaţiei de securitate în Iran, ambasada (Danemarcei) de la Teheran îşi redeschide porţile”, a indicat diplomaţia daneză într-un […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →