Cel puțin așa funcționează logica unora. Adică de la Miorița încoace, nu s-a schimbat nimic. Totdeauna este un baci moldov(e)an care e mai ortoman care este invidiat de bacii ungurean (adică român din Transilvania) și cel vrâncean, care au așa oftică pe el și îi pun gând rău. Numai că diferența este că la Miorița […]

The post Dacă nu-ți place ceva, înseamnă că ți-e ciudă că nu ai tu appeared first on Tribuna – Știri din Sibiu și județ.

Citește articolul complet pe Tribuna →