Convieţuirea cuplurilor fără a se căsători este o ameninţare pentru securitatea naţională, a afirmat la un forum viceministrul rus al justiţiei, Vadim Balanin, informează cotidianul Kommersant, preluat de agenţia EFE. „Ne confruntăm în prezent cu fenomenul convieţuirii fără căsătorie înregistrată (…) Aceste tendinţe, în opinia noastră, pot fi considerate o ameninţare directă pentru securitatea naţională […]

Citește articolul complet pe News 20 →