Valul de caldura a lovit Romania, iar temperaturile au depășit pragul de 30 de grade Celsius în Iași. Aerul a devenit tot mai greu de respirat, mai ales în zonele aglomerate și pe timpul după-amiezii. Medicii atrag atenția că expunerea prelungită la soare poate provoca probleme de sănătate, de la deshidratare până la arsuri și […]

Articolul Cum să ne ferim de caniculă și de o vizită nedorită la medic apare prima dată în TeleM Regional.

Citește articolul complet pe Tele M (Iasi) →