Valurile de caniculă devin tot mai frecvente în țara noastră, iar în ultimii ani, temperaturile au depășit pragul de 40 de grade C, în unele regiuni din țară. Specialiștii recomandă, deci, adaptarea programului zilnic și a obiceiurilor pentru a reduce efcetele caniculei asupra sănătății, scrie The Independent. Evită să faci activități solicitante în orele de […]

Citește articolul complet pe Gândul →