Canicula se face simțită tot mai mult, iar prognozele meteorologilor nu sunt optimiste – în următoarele zile se așteaptă temperaturi mult peste 30 de grade Celsius, iar persoanele care suferă de boli cronice și copiii trebuie să cunoască regulile de comportament în această perioadă. În context, primăria Soroca vine cu câteva recomanări utile:
Post-ul Cum să evităm consecințele caniculei și să păstrăm sănătatea apare prima dată în Observatorul de Nord.
Citește articolul complet pe Observatorul de Nord - Rep. Moldova →

