Facturile la electricitate din Spania au scăzut, în timp ce în multe alte țări au crescut pe fondul crizei energetice generate de escaladarea conflictului din Orientul Mijlociu. O nouă analiză arată că gospodăriile spaniole au economisit, în medie, aproximativ 10 euro pe lună la factura de electricitate după ce transporturile prin Strâmtoarea Ormuz au fost […]

Citește articolul complet pe Economedia →