Mai mulți botoșăneni care dețin garaje în planul secund al străzii Calea Națională au depus solicitări la Primăria municipiului Botoșani pentru prelungirea contractelor de concesiune. Situațiile vor ajunge pe masa consilierilor locali în ședința ordinară din 28 mai 2026, însă nu toate cererile vor primi aviz favorabil.
Cu notificarea de demolare în mână, proprietarii de garaje din Calea Națională cer prelungirea contractelor
Notele editorului
Mai mulți botoșăneni care dețin garaje în planul secund al străzii Calea Națională au depus solicitări la Primăria municipiului Botoșani pentru prelungirea contractelor de concesiune. Situațiile vor ajunge pe masa consilierilor locali în ședința ordinară din 28 mai 2026, însă nu toate cererile vor primi aviz favorabil.
Citește și aceste articole
Jurnalul Regional
Bugetul comunei Mircești blocat. Primarul avertizează asupra unui posibil colaps administrativ / VIDEO
18 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

