Joi seară, Teatrul de Vară „Gheorghe Zamfir” a găzduit primul concert din cadrul Stagiunii Estivale, un eveniment dedicat iubitorilor de muzică și petrecerii timpului liber într-un cadru relaxant, în mijlocul naturii. Publicul s-a bucurat de momente artistice deosebite oferite de: Adina Sima, Andrei Tomescu, Mădălina Lupu, Alex Pîrvu & Filarmonica Pitești. „Le mulțumim artiștilor pentru […]
Articolul Cristian Gentea: „O bucurie să ieși la plimbare în Parcul Ștrand, mai ales când evoluează Orchestra Simfonică a Filarmonicii Pitești!” apare prima dată în Universul argesean.

