Un soldat nord-coreean a fost reținut de autoritățile sud-coreene după ce a trecut granița la începutul săptămânii, într-un incident care pare a fi o dezertare, a relatat miercuri agenția de presă sud-coreeană Yonhap, preluată de Reuters. „Armata a reținut marți seara un soldat nord-coreean pe frontul central, iar autoritățile competente investighează în prezent detaliile”, a […]

Citește articolul complet pe News 20 →