Copilul în vârstă de șase ani, scos duminică din bazinul Ștrandului Municipal după ce a fost găsit în stare de inconștiență în apă, a decedat în această după-amiază la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii „Sf. Maria”. Potrivit informațiilor disponibile, minorul se afla la ștrand împreună cu un grup de copii, după ce aceștia ar fi pătruns în incintă sărind gardul.
Articolul Copilul în vârstă de șase ani, scos duminică din apă la Ștrandul Municipal, a decedat în această după-amiază apare prima dată în Ziarul de Iaşi – liderul presei ieşene.

