Datele oficiale publicate de Institutul Național de Statistică indică o evoluție mixtă a sectorului energetic în primele patru luni ale anului 2026: populația consumă semnificativ mai puțină electricitate, în timp ce România își crește exporturile de energie. Scădere importantă în consumul populației Între ianuarie și aprilie 2026, consumul final de energie electrică la nivel național […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →