Concert în aer liber al Filarmonicii de Stat Târgu Mureș la deschiderea sezonului estival de la Sovata

Filarmonica de Stat Târgu Mureș va fi cea care va deschide sezonul estival de la Sovata în acest an, vineri, în data de 26 iunie, cu un concert susținut în aer liber la Lacul Ursu. Concertul va începe la ora 19:30 și va avea acces gratuit. Cei interesați vor putea privi concertul atât de pe ponton, în limita locurilor disponibile, cât și de pe aleile care înconjoară lacul.

Concertul va fi unul unic deoarece este pentru prima dată în istoria stațiunii  când deschiderea sezonului

Citește articolul complet pe Punctul →