Filarmonica de Stat Târgu Mureș invită publicul la Concertul Extraordinar de Închidere a Stagiunii, care va avea loc joi, 25 iunie 2026, În Sala Mare a Palatului Culturii. Orchestra Simfonică va fi dirijată de Remus Grama, iar invitații serii vor fi soprana Cristina Grigoraș, baritonul Erdős Róbert și baritonul György Levente. Programul concertului reunește lucrări […]

Post-ul Concert de închidere a stagiunii la Filarmonica de Stat Târgu Mureș apare prima dată în Citește articolul complet pe Zi De Zi →