Comisia Europeană a anunţat vineri, în marja reuniunii Consiliului miniştrilor Energiei de la Luxemburg, semnarea primului acord tripartit al UE privind stocarea energiei, se arată într-un comunicat al Executivului comunitar.
The post Comisia Europeană a anunţat primul acord tripartit semnat vreodată de UE pentru a stimula stocarea energiei appeared first on tvrinfo.ro.

