Comisia Europeană a anunțat vineri, în marja reuniunii Consiliului miniștrilor Energiei de la Luxemburg, semnarea primului acord tripartit al UE privind stocarea energiei, se arată într-un comunicat al Executivului comunitar. Pentru acest eveniment, Comisia a reunit o serie de miniștri ai Energiei din UE, dezvoltatori și producători de stocare, dezvoltatori de energie din surse regenerabile, […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →