România se confruntă cu un nou episod de căldură extremă. Meteorologii au emis cod roșu de caniculă pentru Crișana, Maramureș, Transilvania și nordul Moldovei, unde temperaturile pot atinge 40 de grade Celsius, iar disconfortul termic va fi deosebit de accentuat. În același timp, Banatul, Oltenia, cea mai mare parte a Munteniei și a Moldovei se […]

Citește articolul complet pe Banat FM →