Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, marți, o avertizare Cod galben de ploi torențiale, descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelii și grindină în jumătate de țară, pe parcursul zilei de marți, în intervalul orar 10 – 21, și miercuri, în intervalul orar 12 – 21.

Citește articolul complet pe Adevărul →