Meteorologii anunță un nou cod galben. Este vorba despre ziua de 23 iunie, când se vor înregistra temperaturi deosebit de ridicate pentru această perioadă, disconfort termic accentuat iar maximele vor depăși 33 de grade. Specialiștii recomandă hidratare intensă și evitarea deplasărilor la orele de vârf.
Cod galben de caniculă pentru județul Vrancea
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Meteorologii anunță un nou cod galben. Este vorba despre ziua de 23 iunie, când se vor înregistra temperaturi deosebit de ridicate pentru această perioadă, disconfort termic accentuat iar maximele vor depăși 33 de grade. Specialiștii recomandă hidratare intensă și evitarea deplasărilor la orele de vârf.
Citește și aceste articole
Opinia Giurgiuveanului
ANM a emis o nouă atenționare tip cod galben de caniculă și disconfort termic ridicat
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

