Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Digi24 →CM 2026. Norvegia a învins Senegal cu 3-2 și s-a calificat în șaisprezecimi
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Selecționata Norvegiei s-a calificat în șaisprezecimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal 2026, după ce a învins Senegalul cu scorul de 3-2 (1-0), luni seara, pe New York/New Jersey Stadium, într-un meci din Grupa I a turneului final găzduit de Statele Unite, Mexic și Canada.
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
CM 2026: Norvegia s-a calificat în şaisprezecimi după ce a învins Senegalul
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

