În ultimele 24 de ore, Poliția a înregistrat 9 sesizări privind fraude telefonice, cu un prejudiciul total de aproximativ 1 milion de lei, a informat Inspectoratul General al Poliției (IGP). Potrivit oamenilor legii, o fraudă a fost comisă în cursul zilei de ieri, iar celelalte au avut loc anterior, fiind raportate ulterior de victime. „Totodată,…
Circa un milion de lei prejudiciu au provocat fraudele telefonice, în ultimele 24 de ore
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
În ultimele 24 de ore, Poliția a înregistrat 9 sesizări privind fraude telefonice, cu un prejudiciul total de aproximativ 1 milion de lei, a informat Inspectoratul General al Poliției (IGP). Potrivit oamenilor legii, o fraudă a fost comisă în cursul zilei de ieri, iar celelalte au avut loc anterior, fiind raportate ulterior de victime. „Totodată,…
Citește și aceste articole
Observatorul de Nord - Rep. Moldova
Și astăzi, 18 iunie 2026, escrocii au prejudiciat nouă persoane cu circa 1.000.000 de lei
18 iunie 2026
Ziarul de Garda
14 sesizări privind fraude telefonice în ultimele 24 de ore. Prejudiciul estimat este de 3 milioane de lei
19 iunie 2026
Observatorul de Nord - Rep. Moldova
Prejudiciu de peste 1.000.000 de lei – poliția a mai înregistrat 15 cazuri de fraude telefonice
17 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

