După ce Cantina Socială de pe strada Telegrafului a fost scoasă din noua arhitectură a Direcției de Asistență Socială a Municipiului Timișoara, un nou proiect de hotărâre arată ce vine la pachet cu „eficientizarea” anunțată de administrația Fritz. De la 1 august 2026, cei 45 de beneficiari ai Fundației Timișoara ’89 nu mai primesc porții […]

The post Ciorba săracilor, strecurată prin subvenții. Primăria Timișoara desființează Cantina Socială și mută banii pentru hrană prin conturile fundațiilor appeared first on Ziua de Vest.

Citește articolul complet pe Ziua de Vest →