Toată lumea îl numește „Regele Nordului”, iar crezul său – inventat de el însuși – este „manchesterismul”. Însă mai presus de toate, Andy Burnham, primarul orașului Manchester, ales recent în Parlamentul Westminster este acum prim-ministrul în așteptare al Regatului Unit, scrie Il Corriere della Sera, potrivit Rador Radio România. Ceea ce l-a catapultat spre Downing […]

Citește articolul complet pe Economedia →